2019 Web Tasarım Trendleri

Web Tasarım Trendleri 2019

İnternet sitenizi etkin şekilde kullanabilmeniz için güncel teknolojileri sürekli takip etmeniz gerekir. Site tasarımları, arama motorları algoritmaları, sosyal medya trendleri her yıl değişmektedir. Bugün hazırladığınız çok şık ve kullanışlı olan bir web sitesi bir yıl sonra yetersiz kalmaya başlamaktadır. Bunun önüne geçmek için sürekli kendinizi geliştirmek ve bilgilerinizi güncellemek zorundasınız.

2019 yılında hız, mobil tasarım, asimetrik tasarımlar video arka planlar öne çıkacak. Hepsinin başında kullanıcı deneyimi her zaman birinci sırada olacak.

Site Hızı; 

Potansiyel bir ziyaretçiye ulaşmak ve etkileşimde bulunmak için 3 saniyeden kısa bir zamanınız var. Günümüzde ziyaretçiler daha az sadık ve sabırsızdır. Yapılan araştırmalarda kullanıcıların %50’si bir siteyi tıkladığında, iki saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini beklemekte, üç saniyeden fazla sürmesi halinde siteyi terk etmektedir. 2018 de google web sitesi hızının sıralamaları etkilediğini duyurmuştur.Yüksek boyutlu görseller, sıkıştırılmamış videolar ve gereğinden fazla kod kullanımına dikkat etmek gerekmektedir.

 

Sade Tasarımlar

Son birkaç yıldır web tasarımında mobil görünüm önem kazanmaya başladı. Ancak 2019’da bu bir tercih olmaktan çok gereklilik olarak karşımıza çıkacaktır. Sade web tasarımları mobil de kolay kullanım sunmasının yanında, SEO kurgulamayıda kolaylaştırmakta ve site hızını artırmaktadır. 2019 yılında çok daha sade sitelerle karşılaşacağız

 

Mobil Site Tasarımı

Mobil site ziyaretçilerinin masaüstüne göre artmaya başlamasıyla mobil site görünümleri öncelikli hale gelmiştir. Normal düzende önce masaüstü veya dizüstü bilgisayarlara göre tasarım yapılır en son mobil için tasarım hazırlanırdı, artık mobil tasarım daha öncelikli hale geldi.

 

Web tasarım yaptırırken bu hususları dikkate alırsanız bir sonraki sene tekrar web sitesi hazırlama derdine düşmezsiniz.